Boys Open 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)
08 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Owen CARMODY | 8 | Co Leeds | | 48.08 | | | 93 | |
2. | Jacob O'DONNELL | 8 | Co Leeds | | 59.85 | | | 48 | |
3. | William WILSON | 8 | Scott Hall 8 | | 1:06.78 | | | 34 | |
4. | Alexander THACKER | 8 | Co Leeds | | 1:21.54 | | | 19 | |
09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Callum BROOK | 9 | Co Leeds | | 53.45 | | | 67 | |
2. | Elisha YANSANEH | 9 | Kirkstall 8 | | 56.06 | | | 58 | |
3. | Jake PHELAN | 9 | Co Leeds | | 56.98 | | | 56 | |
4. | Ailbe MCNULTY | 9 | Morley 8 | | 57.08 | | | 55 | |
5. | Abdullah MOKHLISSE | 9 | Co Leeds | | 57.39 | | | 54 | |
6. | Oliver BROOKE | 9 | Co Leeds | | 58.09 | | | 52 | |
7. | Oliver POW | 9 | Morley 8 | | 1:02.73 | | | 41 | |
8. | Amos PEARSE DE WOLF | 9 | Co Leeds | | 1:02.82 | | | 41 | |
9. | Oliver MOONEY | 9 | Co Leeds | | 1:13.47 | | | 26 | |
10. | Shaunak KHANVILKAR | 9 | Morley 8 | | 1:17.29 | | | 22 | |
11. | Jack BASTIAN | 9 | Kirkstall 8 | | 1:24.46 | | | 17 | |
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Asher MAXFIELD | 10 | Co Leeds | | 44.95 | | | 114 | |
2. | Callum RAVEN | 10 | Co Leeds | | 47.30 | | | 97 | |
3. | Matthew JAMES | 10 | Co Leeds | | 47.89 | | | 94 | |
4. | Joseph HALL | 10 | Co Leeds | | 50.24 | | | 81 | |
5. | Edward COLLINS | 10 | Co Leeds | | 50.67 | | | 79 | |
6. | Lucas PIERCY | 10 | Co Leeds | | 51.43 | | | 76 | |
7. | Zachary CROWTHER | 10 | Co Leeds | | 51.45 | | | 76 | |
8. | Jacob BOGGON | 10 | John Smeaton | | 52.08 | | | 73 | |
9. | George CARRY | 10 | Co Leeds | | 52.65 | | | 70 | |
10. | Maxwell FORD | 10 | Co Leeds | | 53.42 | | | 67 | |
11. | Isaac FOY | 10 | Co Leeds | | 54.66 | | | 63 | |
12. | George BELLWOOD | 10 | Co Leeds | | 58.02 | | | 53 | |
13. | Harry LEWIS | 10 | Wetherby 8 | | 59.52 | | | 49 | |
14. | David AKEROYD | 10 | Airborough 8 | | 1:02.67 | | | 42 | |
15. | Daniel RUTTER | 10 | Co Leeds | | 1:04.93 | | | 37 | |
| Joseph FRIEND | 10 | Scott Hall 8 | | DQ | | | | |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Luke DYER | 11 | Co Leeds | | 39.09 | | | 173 | |
2. | Oliver STEELE | 11 | Co Leeds | | 40.67 | | | 154 | |
3. | Oscar HOBSON | 11 | Pudsey 8 | | 41.93 | | | 140 | |
4. | Aarush SHINDE | 11 | Co Leeds | | 47.21 | | | 98 | |
5. | Oliver THACKER | 11 | Co Leeds | | 47.45 | | | 96 | |
6. | Jack BOOTH | 11 | Pudsey 8 | | 47.77 | | | 95 | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Aaron JACKSON | 12 | Scott Hall 8 | | 1:08.57 | | | 32 | |