Boys Open 50m Butterfly - Heats (Declared Winners)
09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Owen CARMODY | 9 | Co Leeds | | 36.83 | | | 221 | |
2. | Jackson CLARKE | 9 | Co Leeds | | 42.55 | | | 143 | |
3. | Zach PIERCY | 9 | Co Leeds | | 44.82 | | | 122 | |
4. | Finnley STEVENS | 9 | Co Leeds | | 45.02 | | | 121 | |
5. | Yuvraj UBHI | 9 | Co Leeds | | 46.01 | | | 113 | |
6. | Sebastian HUNTER | 9 | Co Leeds | | 49.16 | | | 92 | |
7. | Alexander YATES | 9 | York City | | 49.25 | | | 92 | |
8. | Reuben HARRISON | 9 | Co Leeds | | 51.05 | | | 83 | |
9. | Seth JONES | 9 | Co Leeds | | 51.07 | | | 82 | |
10. | Shaé BRYANT | 9 | Co Leeds | | 52.04 | | | 78 | |
11. | Victor ROBERTS | 9 | York City | | 55.94 | | | 63 | |
12. | James ANDREASEN | 9 | Co Leeds | | 57.50 | | | 58 | |
13. | Oliver TAYLOR | 9 | Co Leeds | | 57.76 | | | 57 | |
14. | Zach BARLOW | 9 | Co Leeds | | 1:02.01 | | | 46 | |
| Demilade AYEMOWA | 9 | Co Leeds | | DQ | | | | |
| Joshua JAMESON | 9 | Co Leeds | | DQ | | | | |
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Dexter ROSENBERG | 10 | Co Leeds | | 37.06 | | | 216 | |
2. | William HICKLIN | 10 | Co Leeds | | 37.92 | | | 202 | |
3. | Alexander TEW | 10 | Team Jorvik | | 40.79 | | | 162 | |
4. | Samuel HILL | 10 | Co Leeds | | 42.03 | | | 148 | |
5. | Zachary HELM | 10 | Co Leeds | | 43.87 | | | 130 | |
6. | Albert PINDER | 10 | Co Leeds | | 44.04 | | | 129 | |
7. | Abdullah MOKHLISSE | 10 | Co Leeds | | 45.83 | | | 114 | |
8. | Aiden STRANGEWAYS | 10 | Team Jorvik | | 48.87 | | | 94 | |
9. | Freddie HOPKINS | 10 | Co Leeds | | 48.98 | | | 93 | |
10. | Archie BROWN | 10 | Co Leeds | | 49.13 | | | 93 | |
11. | Thomas SMITH | 10 | Tadcaster | | 49.21 | | | 92 | |
12. | Reece WEBBER | 10 | Co Leeds | | 49.79 | | | 89 | |
13. | Oliver BROOKE | 10 | Co Leeds | | 50.03 | | | 88 | |
14. | Leo AUTON | 10 | Tadcaster | | 52.39 | | | 76 | |
15. | Ethan BARRETT | 10 | Rotherham Mo | | 1:04.81 | | | 40 | |
| Mackenzie STORR | 10 | Whitby | | DNC | | | | |
| Oscar GAVELLE | 10 | Rotherham Mo | | DNC | | | | |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Louie ENNIS | 11 | Chapeltown | | 35.73 | | | 242 | |
2. | Alfie STRATTON | 11 | Grimsby AST | | 37.76 | | | 205 | |
3. | Asher MAXFIELD | 11 | Co Leeds | | 38.26 | | | 197 | |
4. | Matthew JAMES | 11 | Co Leeds | | 38.32 | | | 196 | |
5. | Joseph HALL | 11 | Co Leeds | | 38.69 | | | 190 | |
6. | Jacob BOGGON | 11 | Co Leeds | | 40.09 | | | 171 | |
7. | Koby ORD | 11 | Rotherham Mo | | 40.14 | | | 170 | |
8. | Robert GOODALL | 11 | Aquabears | | 40.38 | | | 167 | |
9. | Joshua BARLOW | 11 | Co Leeds | | 40.53 | | | 165 | |
10. | Owen DEWEY-NAGER | 11 | Co Wakefield | | 41.10 | | | 159 | |
11. | Tristan WESTCOTT | 11 | Bo Barnsley | | 42.15 | | | 147 | |
12. | George CARRY | 11 | Co Leeds | | 42.47 | | | 144 | |
13. | Quinn-Austin KELLY | 11 | Bingley | | 44.63 | | | 124 | |
14. | Jacob FAWCETT | 11 | Co Leeds | | 45.02 | | | 121 | |
15. | William TAYLOR | 11 | Rotherham Mo | | 45.10 | | | 120 | |
16. | James TAYLOR | 11 | Team Jorvik | | 46.47 | | | 110 | |
17. | Callum FULLERTON | 11 | Bingley | | 47.27 | | | 104 | |
18. | Abelard ROBERTS | 11 | York City | | 52.88 | | | 74 | |
| Harry LEWIS | 11 | Tadcaster | | DNC | | | | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Luke GILLIVER | 12 | Donc Dartes | | 31.97 | | | 338 | |
2. | George BROOKS | 12 | Co Leeds | | 32.26 | | | 328 | |
3. | Jack FINNIE | 12 | Rotherham Mo | | 32.55 | | | 320 | |
4. | Kourosh KHODAKHAH | 12 | Co Leeds | | 33.56 | | | 292 | |
5. | Joseph LEVISON | 12 | Co Leeds | | 34.22 | | | 275 | |
6. | Jacob BROWN | 12 | Tadcaster | | 34.32 | | | 273 | |
7. | Theodore ROSENBERG | 12 | Co Leeds | | 34.58 | | | 267 | |
8. | Jack BROWN | 12 | Grimsby AST | | 34.77 | | | 262 | |
9. | Luke DYER | 12 | Co Leeds | | 36.71 | | | 223 | |
10. | Jack KELSALL | 12 | Donc Dartes | | 37.01 | | | 217 | |
11. | Aarush SHINDE | 12 | Co Leeds | | 38.60 | | | 192 | |
12. | Nathan CARRINGTON | 12 | York City | | 39.13 | | | 184 | |
13. | James ADKIN | 12 | Co Leeds | | 40.12 | | | 171 | |
14. | Jared ALMOND | 12 | Bo Barnsley | | 44.96 | | | 121 | |
| Cameron JONES | 12 | York City | | DNC | | | | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Henry CORNFORTH | 13 | Whitby | | 29.86 | | | 414 | |
2. | Callum MELVILLE | 13 | Nova Cent'n | | 29.95 | | | 411 | |
3. | Ewan WEAVER | 13 | Aquabears | | 30.89 | | | 374 | |
4. | Solomon HODGSON | 13 | Co Leeds | | 33.09 | | | 304 | |
5. | Jad IDRIS | 13 | Co Leeds | | 33.39 | | | 296 | |
6. | Jacob GOODWIN | 13 | Co Leeds | | 33.62 | | | 290 | |
7. | Daniel CANNAVAN | 13 | Aquabears | | 33.68 | | | 289 | |
8. | Lucas EDMONDS | 13 | York City | | 33.74 | | | 287 | |
9. | Samuel SHURIE | 13 | Halton | | 34.96 | | | 258 | |
10. | Harry SENIOR | 13 | Co Leeds | | 35.11 | | | 255 | |
11. | Kirills BULAZS | 13 | Co Derby | | 35.82 | | | 240 | |
12. | Isaac HOWSON | 13 | Tadcaster | | 35.83 | | | 240 | |
13. | Matthew ROBERTS | 13 | Co Leeds | | 38.59 | | | 192 | |
14. | Gabriel WATSON | 13 | York City | | 43.92 | | | 130 | |
| Lewis SMITH | 13 | Rotherham Mo | | DNC | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Cameron RHODES | 14 | Rotherham Mo | | 30.77 | | | 379 | |
2. | George KNOWLES | 14 | Co Leeds | | 31.89 | | | 340 | |
3. | Fraser TRAVIS | 14 | Aquabears | | 32.03 | | | 336 | |
4. | Henry FIRTH | 14 | Co Leeds | | 32.52 | | | 321 | |
5. | Dariush KHODAKHAH | 14 | Co Leeds | | 33.81 | | | 285 | |
6. | Leo BAKER | 14 | Aquabears | | 34.60 | | | 266 | |
7. | Sam GUETTAT | 14 | Bo Barnsley | | 34.61 | | | 266 | |
8. | Zak STOLARSKI | 14 | Co Leeds | | 34.87 | | | 260 | |
9. | Bradley WILSON | 14 | Chapeltown | | 35.38 | | | 249 | |
10. | Lawrence BREWER | 14 | York City | | 36.43 | | | 228 | |
| Benjamin WILLIAMSON | 14 | Whitby | | DNC | | | | |
| Dominic MATHIAS | 14 | Co Leeds | | DNC | | | | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Kalum SMART | 15 | Bo Barnsley | | 28.36 | | | 484 | |
2. | Emilio PANIAGUA-GUTIER | 15 | Co Leeds | | 28.42 | | | 481 | |
3. | Ethan BAYLIN | 15 | Tadcaster | | 28.64 | | | 470 | |
4. | Blaine UNDERWOOD | 15 | Donc Dartes | | 28.99 | | | 453 | |
5. | James DOBNEY | 15 | Grantham | | 30.98 | | | 371 | |
6. | Benjamin WILKINSON | 15 | Whitby | | 32.36 | | | 325 | |
7. | Joseph CLIFFORD | 15 | Kippax | | 32.40 | | | 324 | |
8. | George HARRIS | 15 | Kippax | | 32.83 | | | 312 | |
9. | Matthew WATKIN | 15 | York City | | 41.40 | | | 155 | |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Ajay SCOTT | 16 | Donc Dartes | | 27.43 | | | 535 | |
2. | Justin LANGFORD | 29 | Co Wakefield | | 28.21 | | | 491 | |
3. | Jack CLIFFORD | 17 | Kippax | | 29.97 | | | 410 | |
4. | Noah WRAGG | 16 | Bo Barnsley | | 30.21 | | | 400 | |
5. | Daniel BAILEY | 16 | Donc Dartes | | 30.36 | | | 394 | |
6. | William BROWNING | 17 | Tadcaster | | 54.49 | | | 68 | |