Boys Open 400m IM - Heats (Declared Winners)
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | William HICKLIN | 10 | Co Leeds | | 6:19.05 | | | 266 | |
| 50m 39.00 | 100m 1:29.15 | 150m 2:17.08 | 200m 3:04.67 | 250m 3:58.07 | 300m 4:53.04 | 350m 5:37.29 | 400m 6:19.05 | |
| 39.00 | 50.15 | 47.93 | 47.59 | 53.40 | 54.97 | 44.25 | 41.76 | |
2. | Alexander TEW | 10 | Team Jorvik | | 6:56.24 | | | 201 | |
| 50m 44.91 | 100m 1:41.32 | 150m 2:31.85 | 200m 3:20.76 | 250m 4:21.19 | 300m 5:25.41 | 350m 6:10.92 | 400m 6:56.24 | |
| 44.91 | 56.41 | 50.53 | 48.91 | 1:00.43 | 1:04.22 | 45.51 | 45.32 | |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Maxwell FORD | 11 | Co Leeds | | 6:11.04 | | | 283 | |
| 50m 41.26 | 100m 1:33.82 | 150m 2:19.40 | 200m 3:05.66 | 250m 3:55.22 | 300m 4:46.26 | 350m 5:29.28 | 400m 6:11.04 | |
| 41.26 | 52.56 | 45.58 | 46.26 | 49.56 | 51.04 | 43.02 | 41.76 | |
2. | Callum RAVEN | 11 | Co Leeds | | 6:30.78 | | | 242 | |
| 50m 38.77 | 100m 1:28.35 | 150m 2:18.27 | 200m 3:07.68 | 250m 4:06.07 | 300m 5:04.52 | 350m 5:47.24 | 400m 6:30.78 | |
| 38.77 | 49.58 | 49.92 | 49.41 | 58.39 | 58.45 | 42.72 | 43.54 | |
3. | Lucas PIERCY | 11 | Co Leeds | | 6:43.65 | | | 220 | |
| 50m 45.80 | 100m 1:37.91 | 150m 2:29.72 | 200m 3:21.86 | 250m 4:18.13 | 300m 5:14.48 | 350m 6:00.22 | 400m 6:43.65 | |
| 45.80 | 52.11 | 51.81 | 52.14 | 56.27 | 56.35 | 45.74 | 43.43 | |
4. | Joseph HALL | 11 | Co Leeds | | 6:44.24 | | | 219 | |
| 50m 44.57 | 100m 1:38.60 | 150m 2:34.22 | 200m 3:28.57 | 250m 4:22.03 | 300m 5:16.87 | 350m 6:02.13 | 400m 6:44.24 | |
| 44.57 | 54.03 | 55.62 | 54.35 | 53.46 | 54.84 | 45.26 | 42.11 | |
5. | Koby ORD | 11 | Rotherham Mo | | 7:03.16 | | | 191 | |
| 50m 41.60 | 100m 1:37.94 | 150m 2:30.73 | 200m 3:22.80 | 250m 4:25.09 | 300m 5:27.55 | 350m 6:14.62 | 400m 7:03.16 | |
| 41.60 | 56.34 | 52.79 | 52.07 | 1:02.29 | 1:02.46 | 47.07 | 48.54 | |
6. | Harry LEWIS | 11 | Tadcaster | | 7:55.16 | | | 135 | |
| 50m 49.05 | 100m 3:50.36 | 150m 2:53.83 | 200m 6:07.33 | 250m 4:57.83 | 300m 7:56.29 | 350m 7:01.37 | 400m 7:55.16 | |
| 49.05 | 3:01.31 | 03.47 | 3:13.50 | 50.50 | 2:58.46 | 05.08 | 53.79 | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Kourosh KHODAKHAH | 12 | Co Leeds | | 5:27.27 | | | 413 | |
| 50m 34.38 | 100m 1:14.59 | 150m 1:57.91 | 200m 2:42.58 | 250m 3:28.71 | 300m 4:16.18 | 350m 4:52.06 | 400m 5:27.27 | |
| 34.38 | 40.21 | 43.32 | 44.67 | 46.13 | 47.47 | 35.88 | 35.21 | |
2. | Luke GILLIVER | 12 | Donc Dartes | | 5:31.91 | | | 396 | |
| 50m 32.48 | 100m 1:11.09 | 150m 1:52.37 | 200m 2:33.87 | 250m 3:23.10 | 300m 4:16.59 | 350m 4:55.09 | 400m 5:31.91 | |
| 32.48 | 38.61 | 41.28 | 41.50 | 49.23 | 53.49 | 38.50 | 36.82 | |
3. | Theodore ROSENBERG | 12 | Co Leeds | | 5:55.27 | | | 323 | |
| 50m 35.71 | 100m 1:20.27 | 150m 2:02.74 | 200m 2:45.66 | 250m 3:40.97 | 300m 4:36.62 | 350m 5:16.29 | 400m 5:55.27 | |
| 35.71 | 44.56 | 42.47 | 42.92 | 55.31 | 55.65 | 39.67 | 38.98 | |
4. | Jack BROWN | 12 | Grimsby AST | | 6:07.17 | | | 292 | |
| 50m 35.67 | 100m 1:21.23 | 150m 2:10.47 | 200m 2:56.50 | 250m 3:50.70 | 300m 4:43.91 | 350m 5:25.41 | 400m 6:07.17 | |
| 35.67 | 45.56 | 49.24 | 46.03 | 54.20 | 53.21 | 41.50 | 41.76 | |
5. | Jack FINNIE | 12 | Rotherham Mo | | 6:07.95 | | | 291 | |
| 50m 37.50 | 100m 1:25.47 | 150m 2:11.77 | 200m 2:58.28 | 250m 3:52.51 | 300m 4:46.55 | 350m 5:29.49 | 400m 6:07.95 | |
| 37.50 | 47.97 | 46.30 | 46.51 | 54.23 | 54.04 | 42.94 | 38.46 | |
6. | James ADKIN | 12 | Co Leeds | | 6:20.09 | | | 264 | |
| 50m 40.93 | 100m 1:30.72 | 150m 2:19.92 | 200m 3:08.82 | 250m 3:58.87 | 300m 4:50.40 | 350m 5:36.81 | 400m 6:20.09 | |
| 40.93 | 49.79 | 49.20 | 48.90 | 50.05 | 51.53 | 46.41 | 43.28 | |
7. | Luke DYER | 12 | Co Leeds | | 6:28.03 | | | 248 | |
| 50m 39.55 | 100m 1:29.90 | 150m 2:18.79 | 200m 3:07.07 | 250m 4:06.65 | 300m 5:05.91 | 350m 5:47.23 | 400m 6:28.03 | |
| 39.55 | 50.35 | 48.89 | 48.28 | 59.58 | 59.26 | 41.32 | 40.80 | |
8. | Hari MONTGOMERY | 12 | Co Leeds | | 6:30.88 | | | 242 | |
| 50m - | 100m 1:36.93 | 150m - | 200m 3:11.51 | 250m - | 300m 5:07.16 | 350m - | 400m 6:30.88 | |
| - | 1:36.93 | - | 1:34.58 | - | 1:55.65 | - | 1:23.72 | |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Callum MELVILLE | 13 | Nova Cent'n | | 5:07.82 | | | 497 | |
| 50m 31.86 | 100m 1:09.82 | 150m 1:50.52 | 200m 2:29.69 | 250m 3:11.69 | 300m 3:54.35 | 350m 4:31.91 | 400m 5:07.82 | |
| 31.86 | 37.96 | 40.70 | 39.17 | 42.00 | 42.66 | 37.56 | 35.91 | |
2. | Solomon HODGSON | 13 | Co Leeds | | 5:41.86 | | | 362 | |
| 50m - | 100m 1:17.53 | 150m - | 200m 2:42.78 | 250m - | 300m 4:26.01 | 350m - | 400m 5:41.86 | |
| - | 1:17.53 | - | 1:25.25 | - | 1:43.23 | - | 1:15.85 | |
3. | Nathan DULAY | 13 | Co Leeds | | 5:51.18 | | | 334 | |
| 50m 34.12 | 100m 1:18.66 | 150m 2:07.12 | 200m 2:53.75 | 250m 3:40.94 | 300m 4:30.83 | 350m 5:12.26 | 400m 5:51.18 | |
| 34.12 | 44.54 | 48.46 | 46.63 | 47.19 | 49.89 | 41.43 | 38.92 | |
4. | Jacob GOODWIN | 13 | Co Leeds | | 6:01.73 | | | 306 | |
| 50m - | 100m 1:23.60 | 150m - | 200m 2:56.60 | 250m - | 300m 4:43.28 | 350m - | 400m 6:01.73 | |
| - | 1:23.60 | - | 1:33.00 | - | 1:46.68 | - | 1:18.45 | |
5. | Nathan MARTIN | 13 | Chapeltown | | 6:06.81 | | | 293 | |
| 50m 40.39 | 100m 1:29.15 | 150m 2:14.85 | 200m 3:02.80 | 250m 3:54.15 | 300m 4:46.23 | 350m 5:27.82 | 400m 6:06.81 | |
| 40.39 | 48.76 | 45.70 | 47.95 | 51.35 | 52.08 | 41.59 | 38.99 | |
| Jamie BROADHURST | 13 | Co Leeds | | DNC | | | | |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | George KNOWLES | 14 | Co Leeds | | 5:24.31 | | | 425 | |
| 50m 34.53 | 100m 1:17.24 | 150m 1:59.40 | 200m 2:40.95 | 250m 3:25.66 | 300m 4:12.06 | 350m 4:48.32 | 400m 5:24.31 | |
| 34.53 | 42.71 | 42.16 | 41.55 | 44.71 | 46.40 | 36.26 | 35.99 | |
2. | Cameron RHODES | 14 | Rotherham Mo | | 5:24.49 | | | 424 | |
| 50m 32.96 | 100m 1:12.55 | 150m 1:57.05 | 200m 2:42.09 | 250m 3:25.79 | 300m 4:11.80 | 350m 4:49.29 | 400m 5:24.49 | |
| 32.96 | 39.59 | 44.50 | 45.04 | 43.70 | 46.01 | 37.49 | 35.20 | |
3. | William BACON | 14 | Co Leeds | | 5:30.78 | | | 400 | |
| 50m 34.28 | 100m 1:15.19 | 150m 1:58.91 | 200m 2:42.58 | 250m 3:26.74 | 300m 4:12.68 | 350m 4:53.51 | 400m 5:30.78 | |
| 34.28 | 40.91 | 43.72 | 43.67 | 44.16 | 45.94 | 40.83 | 37.27 | |
4. | Bradley WILSON | 14 | Chapeltown | | 6:19.44 | | | 265 | |
| 50m 40.58 | 100m 1:31.93 | 150m 2:20.83 | 200m 3:08.79 | 250m 4:02.21 | 300m 4:57.12 | 350m 5:40.37 | 400m 6:19.44 | |
| 40.58 | 51.35 | 48.90 | 47.96 | 53.42 | 54.91 | 43.25 | 39.07 | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Toby MAYFIELD | 15 | York City | | 4:56.74 | | | 554 | |
| 50m 30.45 | 100m 1:05.92 | 150m 1:45.21 | 200m 2:24.53 | 250m 3:06.63 | 300m 3:47.99 | 350m 4:23.16 | 400m 4:56.74 | |
| 30.45 | 35.47 | 39.29 | 39.32 | 42.10 | 41.36 | 35.17 | 33.58 | |
2. | James DOBNEY | 15 | Grantham | | 5:11.01 | | | 481 | |
| 50m 31.42 | 100m 1:08.66 | 150m 1:50.30 | 200m 2:32.16 | 250m 3:16.93 | 300m 4:01.28 | 350m 4:36.97 | 400m 5:11.01 | |
| 31.42 | 37.24 | 41.64 | 41.86 | 44.77 | 44.35 | 35.69 | 34.04 | |
3. | Simon ROBSON | 15 | York City | | 5:15.75 | | | 460 | |
| 50m 33.56 | 100m 1:13.61 | 150m 1:55.92 | 200m 2:37.57 | 250m 3:18.63 | 300m 4:02.00 | 350m 4:39.25 | 400m 5:15.75 | |
| 33.56 | 40.05 | 42.31 | 41.65 | 41.06 | 43.37 | 37.25 | 36.50 | |
4. | Harrison LEE | 15 | Co Wakefield | | 5:28.84 | | | 407 | |
| 50m 31.72 | 100m 1:09.21 | 150m 3:22.94 | 200m 2:33.33 | 250m 4:51.72 | 300m 4:14.13 | 350m - | 400m 5:28.84 | |
| 31.72 | 37.49 | 2:13.73 | 10.39 | 2:18.39 | 22.41 | - | 1:14.71 | |
5. | Kalum SMART | 15 | Bo Barnsley | | 5:40.34 | | | 367 | |
| 50m 29.82 | 100m 1:05.66 | 150m 1:51.15 | 200m 2:36.41 | 250m 3:27.11 | 300m 4:20.05 | 350m 5:01.39 | 400m 5:40.34 | |
| 29.82 | 35.84 | 45.49 | 45.26 | 50.70 | 52.94 | 41.34 | 38.95 | |
6. | George HARRIS | 15 | Kippax | | 5:56.73 | | | 319 | |
| 50m 34.11 | 100m 1:15.01 | 150m 1:57.68 | 200m 2:42.47 | 250m 3:38.72 | 300m 4:34.92 | 350m 5:16.18 | 400m 5:56.73 | |
| 34.11 | 40.90 | 42.67 | 44.79 | 56.25 | 56.20 | 41.26 | 40.55 | |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | |
1. | Matthew SELOUS | 16 | Bo Barnsley | | 5:01.76 | | | 527 | |
| 50m 29.56 | 100m 1:04.77 | 150m 1:43.27 | 200m 2:20.77 | 250m 3:03.29 | 300m 3:47.21 | 350m 4:24.83 | 400m 5:01.76 | |
| 29.56 | 35.21 | 38.50 | 37.50 | 42.52 | 43.92 | 37.62 | 36.93 | |
2. | Connor ROBINSON | 17 | Chapeltown | | 5:14.96 | | | 464 | |
| 50m 30.58 | 100m 1:06.13 | 150m 1:47.48 | 200m 2:28.80 | 250m 3:15.60 | 300m 4:02.59 | 350m 4:39.30 | 400m 5:14.96 | |
| 30.58 | 35.55 | 41.35 | 41.32 | 46.80 | 46.99 | 36.71 | 35.66 | |
3. | Noah WRAGG | 16 | Bo Barnsley | | 5:24.39 | | | 424 | |
| 50m 31.02 | 100m 1:07.75 | 150m 1:46.85 | 200m 2:26.89 | 250m 3:17.03 | 300m 4:09.10 | 350m 4:47.33 | 400m 5:24.39 | |
| 31.02 | 36.73 | 39.10 | 40.04 | 50.14 | 52.07 | 38.23 | 37.06 | |