Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)
09 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Jacob O'DONNELL | 9 | Co Leeds | | 1:17.83 | | | 218 | | - |
2. | Finnley STEVENS | 9 | Co Leeds | | 1:22.64 | | | 182 | | 41.09 |
3. | William WILSON | 9 | Co Leeds | | 1:24.07 | | | 173 | | 39.65 |
4. | Zach PIERCY | 9 | Co Leeds | | 1:27.60 | | | 153 | | 40.27 |
5. | Yuvraj UBHI | 9 | Co Leeds | | 1:27.73 | | | 152 | | 42.43 |
6. | Jackson CLARKE | 9 | Co Leeds | | 1:28.83 | | | 147 | | 41.55 |
7. | Lucas ALLITT | 9 | York City | | 1:31.06 | | | 136 | | 41.83 |
8. | Reuben HARRISON | 9 | Co Leeds | | 1:32.01 | | | 132 | | 43.03 |
9. | Seth JONES | 9 | Co Leeds | | 1:37.26 | | | 112 | | 44.38 |
10. | Shaé BRYANT | 9 | Co Leeds | | 1:39.02 | | | 106 | | 48.57 |
11. | Oliver TAYLOR | 9 | Co Leeds | | 1:47.34 | | | 83 | | 48.67 |
12. | Matei STOICESCU | 9 | Co Leeds | | 1:47.85 | | | 82 | | 51.27 |
10 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Alexander TEW | 10 | Team Jorvik | | 1:16.22 | | | 233 | | 37.19 |
2. | Mason STOCKS | 10 | Aquabears | | 1:17.63 | | | 220 | | 37.35 |
3. | William HICKLIN | 10 | Co Leeds | | 1:18.51 | | | 213 | | 37.30 |
4. | Alfie YOUNG | 10 | Co Leeds | | 1:20.55 | | | 197 | | 38.46 |
5. | Freddie HOPKINS | 10 | Co Leeds | | 1:21.91 | | | 187 | | 37.82 |
6. | Zachary HELM | 10 | Co Leeds | | 1:22.10 | | | 186 | | 39.58 |
7. | Archie BROWN | 10 | Co Leeds | | 1:25.54 | | | 164 | | 39.11 |
8. | James THOMSON | 10 | Co Leeds | | 1:25.62 | | | 164 | | 39.99 |
9. | Albert PINDER | 10 | Co Leeds | | 1:26.11 | | | 161 | | - |
10. | Oliver BROOKE | 10 | Co Leeds | | 1:27.27 | | | 155 | | 41.77 |
11. | Harry NETHERWAY | 10 | Tadcaster | | 1:28.99 | | | 146 | | 41.64 |
12. | Charlie HORNE | 10 | Co Leeds | | 1:29.26 | | | 145 | | 42.24 |
13. | Oscar GAVELLE | 10 | Rotherham Mo | | 1:29.83 | | | 142 | | 42.34 |
14. | Samuel HILL | 10 | Co Leeds | | 1:30.97 | | | 137 | | 42.66 |
15. | Arran CORNFORTH | 10 | Whitby | | 1:31.48 | | | 134 | | 41.45 |
16. | Rory KING | 10 | Co Leeds | | 1:33.52 | | | 126 | | 46.75 |
17. | Reggie SPENCE | 10 | Co Leeds | | 1:34.43 | | | 122 | | 43.74 |
18. | Benjamin MORRIS | 10 | Co Leeds | | 1:35.41 | | | 118 | | 43.06 |
19. | Arthur OWENS | 10 | Co Leeds | | 1:36.60 | | | 114 | | 43.45 |
20. | Tom HEY | 10 | Co Leeds | | 1:39.80 | | | 103 | | - |
| Oliver POW | 10 | Co Wakefield | | DNC | | | | | |
| Ryan BULLOCK | 10 | Co Derby | | DNC | | | | | |
| Harry ROACH | 10 | Co Leeds | | DNC | | | | | |
11 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Maxwell FORD | 11 | Co Leeds | | 1:09.91 | | | 302 | | 33.39 |
2. | Christopher BARNETT | 11 | Co Wakefield | | 1:13.10 | | | 264 | | 34.91 |
3. | Joseph HALL | 11 | Co Leeds | | 1:13.72 | | | 257 | | 35.70 |
4. | Callum RAVEN | 11 | Co Leeds | | 1:13.92 | | | 255 | | 34.81 |
5. | Zach CROWTHER | 11 | Co Leeds | | 1:15.76 | | | 237 | | 36.83 |
6. | Robert GOODALL | 11 | Aquabears | | 1:16.21 | | | 233 | | 35.55 |
7. | George CARRY | 11 | Co Leeds | | 1:16.41 | | | 231 | | 36.82 |
8. | Alfie STRATTON | 11 | Grimsby AST | | 1:16.58 | | | 229 | | 36.57 |
9. | James HENDON | 11 | Tadcaster | | 1:18.46 | | | 213 | | 36.78 |
10. | Sam WRIGHT | 11 | Tadcaster | | 1:19.38 | | | 206 | | 37.61 |
11. | Jacob BOGGON | 11 | Co Leeds | | 1:22.13 | | | 186 | | 37.85 |
12. | Ethan GARSIDE | 11 | Co Wakefield | | 1:22.68 | | | 182 | | - |
13. | James TAYLOR | 11 | Team Jorvik | | 1:25.29 | | | 166 | | 41.00 |
14. | Jacob FAWCETT | 11 | Co Leeds | | 1:26.45 | | | 159 | | 39.54 |
15. | Luke PERHAM | 11 | Tadcaster | | 1:27.51 | | | 154 | | - |
16. | Oliver BOWDEN | 11 | Co Leeds | | 1:28.14 | | | 150 | | 40.13 |
17. | James YOUNG | 11 | York City | | 1:29.05 | | | 146 | | 40.62 |
| Oscar SCOTT | 11 | Co Leeds | | DNC | | | | | |
| Quinn-Austin KELLY | 11 | Bingley | | DNC | | | | | |
| William TAYLOR | 11 | Rotherham Mo | | DQ | | | | | |
12 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Luke GILLIVER | 12 | Donc Dartes | | 1:02.76 | | | 417 | | 30.55 |
2. | George BROOKS | 12 | Co Leeds | | 1:05.36 | | | 369 | | 31.18 |
3. | Jack FINNIE | 12 | Rotherham Mo | | 1:05.53 | | | 366 | | 31.74 |
4. | Joseph LEVISON | 12 | Co Leeds | | 1:07.68 | | | 332 | | 32.98 |
5. | Jacob BROWN | 12 | Tadcaster | | 1:10.23 | | | 298 | | 33.24 |
6. | Jack KELSALL | 12 | Donc Dartes | | 1:11.07 | | | 287 | | - |
7. | Luke DYER | 12 | Co Leeds | | 1:11.19 | | | 286 | | 34.03 |
8. | Hari MONTGOMERY | 12 | Co Leeds | | 1:15.71 | | | 237 | | 35.47 |
9. | Thomas KERSHAW | 12 | Kippax | | 1:17.32 | | | 223 | | 34.86 |
10. | Aarush SHINDE | 12 | Co Leeds | | 1:19.90 | | | 202 | | 36.92 |
11. | Matthew MENZER | 12 | Co Wakefield | | 1:24.28 | | | 172 | | 40.11 |
12. | Cameron JONES | 12 | York City | | 1:32.76 | | | 129 | | 42.01 |
13. | Joshua BROOMFIELD | 12 | Chapeltown | | 1:45.42 | | | 88 | | 48.16 |
13 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Callum MELVILLE | 13 | Nova Cent'n | | 1:01.26 | | | 449 | | 28.93 |
2. | Solomon HODGSON | 13 | Co Leeds | | 1:05.21 | | | 372 | | 31.52 |
3. | Daniel CANNAVAN | 13 | Aquabears | | 1:05.37 | | | 369 | | 31.52 |
4. | Daniel CLIPSHAM | 13 | Co Wakefield | | 1:06.07 | | | 357 | | 32.10 |
5. | Jad IDRIS | 13 | Co Leeds | | 1:06.78 | | | 346 | | 32.51 |
6. | Ewan WEAVER | 13 | Aquabears | | 1:10.15 | | | 299 | | 33.78 |
7. | Kirills BULAZS | 13 | Co Derby | | 1:10.74 | | | 291 | | - |
8. | Greg WALSH | 13 | Whitby | | 1:13.70 | | | 257 | | 33.59 |
9. | Mohamed AL ALAMI | 13 | Co Wakefield | | 1:24.51 | | | 171 | | 38.68 |
14 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Dariush KHODAKHAH | 14 | Co Leeds | | 1:04.46 | | | 385 | | 30.93 |
2. | William BACON | 14 | Co Leeds | | 1:04.65 | | | 382 | | - |
3. | Joshua BROMPTON | 14 | Co Leeds | | 1:07.83 | | | 330 | | 32.61 |
4. | Joshua MOSS | 14 | Tadcaster | | 1:11.91 | | | 277 | | 33.77 |
5. | Jacob BROOMFIELD | 14 | Chapeltown | | 1:12.09 | | | 275 | | 34.73 |
6. | Lawrence BREWER | 14 | York City | | 1:13.06 | | | 264 | | 33.21 |
7. | Zak STOLARSKI | 14 | Co Leeds | | 1:16.76 | | | 228 | | 35.76 |
| Fintan WHEELHOUSE | 14 | Tadcaster | | DNC | | | | | |
15 Yrs Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Toby MAYFIELD | 15 | York City | | 56.64 | | | 568 | | 27.48 |
2. | Ethan BAYLIN | 15 | Tadcaster | | 57.90 | | | 531 | | 27.31 |
3. | Alex HOLMES | 15 | Co Wakefield | | 57.96 | | | 530 | | 27.93 |
4. | Blaine UNDERWOOD | 15 | Donc Dartes | | 59.50 | | | 490 | | 28.09 |
5. | Joshua LATHAM | 15 | Aquabears | | 1:00.49 | | | 466 | | 28.97 |
6. | Benjamin WILKINSON | 15 | Whitby | | 1:01.51 | | | 443 | | 29.20 |
7. | Jack SENIOR | 15 | Co Leeds | | 1:03.96 | | | 394 | | 30.51 |
16 Yrs/Over Age Group - Full Results
Place | Name | AaD | Club | | Time | | | FINA Pt | | 50 |
1. | Joseph BURNELL | 16 | Co Leeds | | 56.38 | | | 575 | | 26.83 |
2. | Daniel MENZER | 16 | Co Wakefield | | 1:01.09 | | | 452 | | 29.52 |
3. | Noah WRAGG | 16 | Bo Barnsley | | 1:01.56 | | | 442 | | 29.05 |
4. | Daniel BAILEY | 16 | Donc Dartes | | 1:02.70 | | | 418 | | - |
5. | Thomas RACKHAM | 16 | Rotherham Mo | | 1:02.77 | | | 417 | | 29.11 |
6. | William BROWNING | 17 | Tadcaster | | 1:39.13 | | | 105 | | 43.87 |